Düşük ramli akıllı telefonlar için launcher tavsiyesi

Bu yazımda size düşük ramli akıllı telefonlar için sistemi daha da hızlandıran ve bence şuan piyasadaki en iyi başlatıcı olan bir launcher’dan bahsedeceğim. Yazıda başlatıcı yerine launcher olarak yazdım onu da belirteyim.

Launcher’ımızın adı Holo Launcher. Şu anda ben de bu launcher’ı kullanmaktayım, telefonumun modeli ise Samsung Galaxy Wonder. Telefonda 512 mb ram ve tek çekirdekli 1,4 Ghz işlemci bulunuyor. Android işletim sisteminin kendi launcher’ından Holo’ya geçtiğimde gerçekten aradaki farkı belirgin derecede hissettim. Telefonun kasma sorunu yok denecek kadar azaldı ve daha stabil çalışır hale geldi. Düşük ramli telefon kullananlar genelde kasmalardan, donmalardan ve telefonun kendini resetlemesinden şikayetçiler.

Holo Launcher’a geçmeden önce telefonunuzda veri tüketimini azaltma konulu hakkındaki makalemi de inceleyebilirsiniz.

android launcher holo

Uygulamayı biraz tanıtayım. Holo Launcher’ı kurduğunuzda isterseniz Holo Launcher ile isterseniz de Android’in kendi launcher’ını kullanabilirsiniz. Hatta varsayılan yapmazsanız her telefon açıldığında size seçim ekranı gelecektir. İstediğinizden devam edebilirsiniz.

Android en iyi launcher


Holo Launcher özellikleri ise şu şekilde maddeler halinde yazmak daha mantıklı :

 • Holo Launcher Android Froyo, Gingerbread, ICS, Jelly Bean ve KitKat sürümlerinin hepsine uyumludur. Rootlu telefonlarda ise çoğu modlara uygun olduğu denenip, test edilmiştir. Düşük ramli telefonlar zaten en son 2.3.6 sürümüne güncelleme aldılar ve bir daha güncelleme almadılar.
 •  Holo basit, güçlü, telefonu hızlandıran ve kişisel olarak özelleştirilebilir bir launcher.
 • Tam ICS stillerini kapsar : ICS Simgeler, Klasörler, ana menü görünümü  vb …
 • Özel ana ekran sayfaları, gridleri : 9 sayfaya kadar bölünebilir ve her sayfaya 10×10 grid widget eklenebilir.
 • Kaydırılabilir seçenek : Sayfa başına kadar 7 simge ve en fazla 3 sayfa olarak kullanılabilir.
 • Menüde sınırsız kaydırma seçeneği
 • İşaretler : Uygulamaları daha hızlı başlatmak için yukarı/aşağı kaydırma seçeneği
 • Özelleştirilebilir kısayol / klasör simgeleri
 • Özelleştirilebilir simge etiket renkleri
 • Yedekleme ve Geri Yükleme: Yedekleme ve geri yükleme ayarları ve kısayolları kullanımı
 • holo menüde uygulamaları gizlemek : silinmeyen ve kullanılmayan uygulamalar için mükemmel bir özellik. Etiketleri de gizleyebilirsiniz.

Bu özelliklerin hepsi Holo Launcher ile telefonunuza gelecek. Holo Launcher’ın ücretli sürümü de bulunmakta ancak ücretsiz sürümde yukarıdaki özelliklerin hepsi mevcut. Ücretlide birkaç ekstra özellik daha ekleniyor ancak ücretsiz sürüm şuan için gayet yeterli.

Uygulama linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobint.hololauncher&hl=tr