Diriliş Ertuğrul film seti nerede,nerede çekiliyor

Trt Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor, diriliş ertuğrul film seti nerede, diriliş ertuğrul dizisi çekim yeri ile ilgili cevapları bulacağınız yazımızdasınız.

Diriliş Ertuğrul Hangi Şehirde Nerede Çekiliyor

Diriliş Ertuğrul dizisi çekimlerine hız kesmeden devam ediyor. Ancak görüyoruz ki dizinin nerede çekildiğine dair birçok takipçimizin merakını gidermek istiyoruz. Dizi çekimleri İstanbul’un Beykoz ilçesi Riva Mahallesinde çekilmektedir. Dizi için Riva’da dev bir plato kurulmuştur. Setteki tüm detaylar dizinin çekildiği yıllardaki izleyici çok etkili bir şekilde aktarmaktadır. Bunun için dev platoda yoğun bir çalışma yapılmıştır. Riva’daki plato aslına uygun şekilde 600 metrekarelik Süleyman Şah Otağı ve 35 adet çadır ile birlikte tam 40.000 metrekare bir alana kurulmuştur. Ayrıca 12 adet oba dükkanları, 1 kilimhane ve talimhane yer almaktadır.

Dizinin platosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Diriliş Ertuğrul başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın ve Hülya Darcan rol almaktadır. İlk bölümü 2014 Aralık ayı içerisinde yayınlanmıştır ve ilk gün reyting sıralamalarında 1. sırada yer almıştır.

Dizinin Konusu

Dizinin ilk sezon hikayesi 13. yüzyılda Kayı Boyu’nun Tapınak Şövalyeleri’ne karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikayesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı Boyu’nun bu sefer Moğollar’a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Üçüncü sezonda ise 13. yüzyılın ortalarında Söğüt ‘e yerleşen Kayı Boyu Ertuğrul Bey önderliğinde Bizans İmparatorluğu ve Candaroğulları Obasına karşı mücadele edecektir.[2] Dizi için 6 ay kadar hazırlık yapılmıştır. Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara da kılıç kullanma dersleri verildi. (Kaynak : Vikipedi)