Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Telefon Numarası İletişim Bilgileri

Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi numaraları çoğu insanın ulaşmaya çalıştığı numaralardan biridir. Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi kısa adı ile CİMER halkın istek, görüş ve şikayetlerini dile getirebileceği merkezlerden biridir. Cumhurbaşkanı’nın özel kalemine hızlı bir şekilde ulaşabilme imkânı sağlamaktadır. Böylelikle vatandaşları çok fazla bekletmeden istekleri, bir konu hakkındaki görüşleri ya da memnun olmadığı hususlar hakkındaki şikâyetleri dinlenerek Cumhurbaşkanı’na iletilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine ne gibi telefonlar ulaşmaktadır? Çok yoğun olarak telefonların ulaştığı CİMER‘de zaman zaman telefonlarda kilitlenme ya da ulaşılamama yaşanabilmektedir. Türkiye’nin nüfusu düşünüldüğünde böyle bir durum normal karşılanmalıdır. CİMER‘e ulaşan telefonlar genellikle belli bir konuda vatandaşların isteklerinden oluşmaktadır. Bu istekler arasında iş talebi, köye yol ya da okul yapımı, sağlık yardımı ya da maddi yardım gibi talepler yer almaktadır.

Bunun dışında şikayetler de oldukça yoğun telefon trafiğine neden olmaktadır. Bazı konular ve durumlarda ise vatandaşlar görüşlerini dile getirerek o konu ya da durum hakkında katkı sağlamaktadır.

Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi iletişim bilgileri nedir? Aşağıda yer alan iletişim bilgileri ile kısa sürede ulaşıp kayıt bırakmak mümkündür.

*Telefon numarası: (0312) 525 55 55
*Faks numarası: (0312) 525 58 31
*E-posta: cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr