Cross Browser Kaldırma Nasıl Kaldırılır

Cross Browser Virüsü Nedir ?

Sanıyorum ki hepimiz tarayıcı reklam virüsleri ile boğuşmuşuzdur. Cross browser virüsü de bunlardan birisi. Bilmediğiniz kaynaklardan bir program indirdiğinizde browser’a virüs bulaşabiliyor ve internette gezinmek çok zor hale gelebiliyor. Çünkü bir siteye girmek isterken 10 tane pop-up reklam ile karşılaşabiliyorsunuz. Ayrıca giriş sayfalarınız değişiyor ve Chrome, Firefox , Opera farketmeksizin tarayıcınızı ele geçiriyor. Peki bu Cross Browser Virüsü nasıl kaldırılır , temizlenir ?

 

Cross Browser Virüsü Kaldırma ?

cross browser virüsü kaldırma kesin çözüm


Cross browser virüsleri gerçekten can sıkıyor. Eğer denetim masası üzerinden program ekle/kaldır ile kaldırmaya çalışırken ”Please close all Crossbrowse windows and try again” hatası alıyorsanız program hala açık demektir. Sağ alt köşedeki simgelere bakarak açık olan programı bulup sağ tık yaparak kapat demelisiniz. Burada da bulamadıysanız ctrl+shift+Esc tuşlarına basarak açılan görev yöneticisinden açık olan programı kapatabilir ve Denetim Masası -> Program  Ekle/Kaldır üzerinden kaldırabilirsiniz.
Yukarıdaki işlemleri yaptınız ancak kendimi garantiye almak istiyorum diyorsanız da Web ve tarayıcı virüsleri için çok beğendiğim bir program olan “AdwCleaner” programını indirip bilgisayarınızı taratmanız.

AdwCleaner İndir

Bu program tarayıcı ve web ile ilgili neredeyse bütün virüsleri bulur ve size rapor olarak sunar. Bu virüsleri kolayca temizleyebilir ve özgürce internette gezinmeye devam edebilirsiniz.