Caps Nedir Nasıl Yapılır

Ccaps nasıl yapılır. Şimdi size bunun için ilk önce bir program vereceğim. Öncelikle programımız paint olsun, paint herkesin bilgisayarında olan bir programdır herkes kolayca bu programa erişim sağlayabilir. İlk önce programımızı açalım sonra hangi fotoğraf ile ilgili caps yapmak istiyorsak sol üst köşeden dosya ya fareyi getirip aç düğmesine tıklamanız ve fotoğrafınız neredeyse onu seçmeniz gerekir.

Sonrasında fotoğrafın alt tarafına şekillerden bir dikdörtgen alıp aradığınız boyuta göre eklemeniz ve sonrasında araçlardan renkle doldur’u seçip renklerden de kırmızıyı seçip dikdörtgenin içini kırmızıya boyamanız başlangıç olacaktır. Sonrasında ise yine araçlar kısmından bu sefer metin’i seçip dikdörtgenin boyutunda bir yazı yazabileceğimiz yer açıyoruz. Sonrasında ise renklerden siyahı seçip yazımızı yazarak, işlemimizi tamamlayabiliriz arkadaşlar. 

caps nasil yapilir

Caps Nedir? 


Caps günlük yaşantımızda sosyal medya hesaplarımızda gezerken karşımıza çıkan bizi güldürmesi amaçlanarak hazırlanmış fotoğraflardır. Caps kelimesi aslında köken olarak ingilizce ye dayanan capture kelimesinden yapılmış bir sosyal medya eğlence kavramına verilen isimdir. Caps son 5-7 yıldır karşımıza çıkıyor peki bu kadar popüler olmasının sebebir ne? İşte size cevabı, caps kısa sürede çok bilinir oldu bunun nedeni ise ilk önce insanları güldürüyor olması düşünsenize bir fotoğraf sizi kahkahaya boğabiliyor. Yapılan mizah ince olduğu için bazende koyulan fotoğraftaki kişilerin çok bilindik insanlar olmasından dolayı bu kadar popüler ve bilindik.

Nasıl Caps Alırım? 

Piyasada videolardan fotoğraf alma programları bu iş için yapılmıştır. Google’ye yazacağınız “Videonun içinden görüntü alma programı” ile binlerce programı karşınızda bulabilirsiniz. Bu yönteme ilginin hayli fazla olmasından dolayı birçok program üretilmiştir. Benim kullandığım ve sizlere önerebileceğim FrameShots isimli bir programdır. Bu programı tavsiye etmemin nedeni diğer programlara göre daha basit, kolay ve daha kullanışlı olmasıdır.