Çamaşır Makinesindeki Sorunlar ve Profesyonel Uygulamalar

Çamaşırların hızlı, kaliteli ve profesyonel standartlarda yıkanabilmesine yardımcı olan çamaşır makinesi teknolojisi, ev hanımlarının gündelik ev işlerindeki en büyük yardımcılarından birisidir. Özellikle de günümüzün en ileri teknolojilerine sahip olan Arçelik markalı çamaşır makineleri sayesinde eski dönemlerde eski yıkama tekniği ile çok uzun sürelerde yıkanabilen ve makinede yıkandığı gibi yüzde yüz hijyenikliğe kavuşamayan çamaşırların makinede yıkanması ile son derece kaliteli standartlarda yıkamasının uygulanması mümkün oluyor. Bu sebeple de günümüz modern yüzyıl dünyasında çamaşır makineleri oldukça yaygın şekilde kullanılıyor. İleri nesil teknolojilere sahip olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde yaşanabilecek en ufak arızaların dahi çok ciddi sorunlara yol açabileceği dolayısı ile günümüzde Caddebostan Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel çözüm uygulamaları 7 gün 24 saat uygulanıyor.


Çamaşır makinelerine görülebilen yaygın arızalardan birisi olan çamaşır makinesinin sıkma yapmaması problemine yönelik olarak Kaynarca Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel özel servis hizmetleri dünya standartlarına uygun seviyede bölgesel bazda da sunuluyor. Bu çerçevede de standart kullanımı esnasında aniden sıkma programını ne özel program seçiminde ne de yıkama sonrasında program yer alıyor olmasına karşın yapmaması durumunda teknik ekipler tarafından gerekli olan arıza tespit çalışmaları yerinde uygulanıyor. Bu çerçevede de ilk olarak teknik ekipler makinenin sıkma yapmaması problemine ilişkin olarak makine motorundaki sıkma sargısı parçası kontrol edilir. Makine motorunda bulunan sıkma sargısında meydana gelecek bir arızalanma olma olasılığı değerlendirilerek, arızalı olduğu belirlenir ise doğrudan makine motoru değiştirilmektedir.

Ancak çamaşır makinesi makine motoru sıkma sargısında herhangi bir sorun tespit edilmez ise Feneryolu Arçelik Servisi deneyimli ve uzman teknik ekipleri tarafından çamaşır makinesinin hız kontrol ünitesi arızası kontrol edilir. Eğer arızalı olduğu belirlenir ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Arçelik markalı çamaşır makinelerinin standart çalışması esnasında sıkma yapmamaya başlaması durumunda gerekli olan arıza onarım müdahalelerinde sadece orijinal Arçelik yedek parçası kullanımı gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kısa sürede yeniden arızalanmanın engellenmesi hem de ilk günkü dayanıklılığına sahip olması sağlanıyor. Bu şekilde çamaşır makinesinin üstün teknolojisinin de dengesinin uygun biçimde oluşturulması sağlanarak makinenin yüksek performans vermeye devam etmesi sağlanabiliyor.