Çamaşır Makinesi Neden Çalışmaz?

Gelişen teknoloji hayatın her alanında önemli çözümler sunuyor. Özellikle de son yıllarda hızla gelişen yeşil teknolojiyi en etkin biçimde kullanan Açrelik markasının birbirinden kaliteli ve üstün özelliklere sahip olan beyaz eşya ürünleri ile yaşam alanlarındaki ihtiyaçları en kaliteli biçimde karşılayabilmek mümkün hale geliyor. Son yıllarda hızla gelişen teknolojiyi çamaşır makinesiyle buluşturan Arçelik markasının üstün donanım özelliklerine sahip olan çamaşır makinesi modelleri çok uzun süreler kaliteli ve fonksiyonel bir kullanım sağlıyor. Ancak mekanik ve elektrik yapıda olması dolayısı ile Arçelik markalı çamaşır makinelerinin üstün teknolojilerine karşın zaman içerisinde çevresel etmenler ya da kullanım yoğunluğu gibi faktörler dolayısı ile çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki bu durumda tüketicinin Göztepe Arçelik Servisi merkezinin sunduğu teknolojik altyapılı arıza onarım desteği hizmetlerine ihtiyacı oluşuyor.

arçelik servisi


Arçelik gibi dünyanın en ileri nesil beyaz eşya teknolojilerine sahip olan bir beyaz eşya markasının çamaşır makinesi modellerinin tüm özelliklerine ilişkin bilgi ve deneyim sahibi olan teknik ekipler ile bu teknolojiye uygun standartlarda cihazlar aracılığıyla arıza onarım çalışmaları gerçekleştiren Küçükyalı Arçelik Servisi merkezi, çamaşır makinelerinin ilk günkü kalite ve güvenirliliğinde daha uzun süreler kullanılabilmesine yardımcı oluyor. Arçelik markalı çamaşır makinelerinde en sık görülen arızalanmalar arasında bulunan çamaşır makinesinin prize takılı olmasına rağmen çalışmaması sorunu için pratik ve hızlı çözümler sağlıyor.

Bostancı Arçelik Servisi merkezinde Arçelik markalı çamaşır makinelerinin çalışma yapısı ve teknolojisine ilişkin bilgi ve deneyim sahibi teknik ekiplerin bulunuyor olması çok kısa süre içerisinde arızanın kaynak parçasının bulunmasını ve son derece kısa sürelerde onarımının gerçekleştirilmesini sağlıyor. Öncelikli olarak çamaşır makinesinin çalışmaması sorunu için elektrik devresinde kontrol gerçekleştirilir. Prizde 220 Volt olup, olmadığı kontrol edilir, eğer bu düzeyde volt bulunmaz ise elektrik şebekesi ya da sigorta kontrol edilir.

Prizde istenen düzeyde elektrik tespit edilir ise elektrik kablosunun kontrolü gerçekleştirilir ve kopukluk tespit edilirse onarımı gerçekleştirilir. Ayrıca başlatma düğmesi kontrol edilerek, bozuk yani ledi yanmamakta ise buton değişimi gerçekleştirilir. Böylelikle çamaşır makinesinin yüksek performansta çalışabilmesi sağlanabilmektedir.