Bosch Klima Uzaktan Kumanda Sorunu ve Çözümü

Klimalar modern yüzyılın en temel ihtiyaç sınıfında bulunan beyaz eşya teknolojilerindendir. Özellikle insanların odern bir şekilde ısınma ve serinleme ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine modern bir yaklaşım getiren klimalar, bu özellikleri dolayısı ile yıl boyunca yüksek performansta kullanılmaktadır. Bosch klima modelleri her ne kadar yüksek teknoloji ve malzeme özelliklerine sahip olsa da bu yıl boyuna kullanımdan kaynaklı olarak bakım ihtiyacına sahip olabiliyor. Bu tip durumlarda Boch klima modellerinde kullanılan ileri nesil teknolojik sistemlere uygun niteliklerde bakım uygulamalarının alanlarında uzman ve deneyimli kişilerce gerçekleştirilmesi gerekir. Maltepe Bosch Servisi özellikle teknolojik altyapısıyla dikkat çeken teknik ekipleri ile Bocsh klimalara müdahale ediyor.

Bosch markalı klimalarda bakım uygulamaları düzenli olarak yıllık periyotlarda gerçekleştirilmelidir. Bu kapsamda Taşdelen Bosch Servisi teknik ekipleri tarafından titizlikle Bosch klimaların bakımları gerçekleştirilir. Ayrıca Bosch klimalarda ileri nesil teknolojilere karşın zamanla ortaya çıkabilen arızalanmalarda da modern çözümler sağlarken, en sık karşılaşılan arızalardan birisi olan uzaktan kumanda ile klimanın çalıştırılması durumunda ‘Power’ ve ‘Run’ düğmelerinin yanması ve hemen sönmesi arızasında da profesyonel çözümler gerçekleştiriliyor.


Klimanın çalışmasına engel olan bu soruna yönelik olarak belirli temel etkenler bulunuyor ki bu duruma yönelik olarak Kartal Bosch Servisi ekiplerimizce ilgili parçalara test uygulamaları ile arıza tespiti kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda teknik ekipler tarafından adım adım uygulanan testlerle arıza tespiti kısa sürede gerçekleştirilerek, onarım uygulamaları yerinde veya merkezde gerçekleştirilmektedir. Buna göre teknik ekipler tarafından parça test ve onarımları;

-Besleme geriliminin istenen voltaj aralığında olup, olmadığı kontrol edilir,

-Kart üzerinde bulunan C1 kondansatörünün arızalı olup, olmadı test edilir,

-Kart üzerinde bulunan diğer elemanlarda da kontrol gerçekleştirilir ve besleme geriliminde 220 V (AC) +10 ayarında olması gerektiğinden voltaj regülatörü kullanılarak, bu aralığa getirilir. Ancak diğer parçalarda arıza bulunuyor ise parça değişim işlemi uygulanmaktadır. Bu durumda uygulanan parça değişimleri sırasında sadece orijinal Bosch yedek parça ürünleri kullanılmaktadır ki böylelikle Bosch klimanın aynı arızayı dayanıksız ve yan sanayi ürünü olan parçaların dayanıksızlığı yüzünden kısa süreler içerisinde yeniden vermesinin önüne geçilebilmektedir.