Bimer Şikayet Örneği

Bimer Başbakanlık İletişim Merkezi demektir. Şikâyetlerinizi başbakanlığa iletmenizi sağlıyor. Bu iletişim başbakana kadar gidebiliyor. Bimer şikâyet etme zor bir işlem değildir. Bimer şikâyet örneği vermek gerekirse bulunduğunuz yerin belediye başkanına ilçe başkanına gitmenize rağmen çözemediğiniz bir sorun varsa Türkiye hukukunda bu sorunun çözümü yoksa Bimer’e başvurabilirsiniz.

 bimer şikayet etme,bimer şikayet örneği

Peki, Bimer’e nasıl sorununuzu iletecekseniz? Öncelikle sorununuzu kim adına ileteceğinize karar verin. Yani gerçek kişi olarak mı tüzel kişi olarak mı şikâyetinizi yapacaksanız. Açıklamak gerekirse gerçek kişi hiç bir kurumla alakası olmayan kendine özgü kimliği ile hareket eden insandır. Tüzel kişi ise bir şirket veya kurum adına şikâyet yapan yönetim kurulu veya şirkettir. Sorunu kim adına ileteceğinize karar verdiniz.


Gerçek kişi iseniz http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/bilgiedinme.aspx?beld=1 adresine giriyorsunuz. Tüzel kişi iseniz http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov.tr/bilgiedinme.aspx?beld=2 adresine giriyorsunuz. Farklı adresler olmasının sebebi öncelik sırasıdır. Şikâyetinizle ilgilenilirken kişi isimleri saklı tutulmaktadır. Gerçek kişi iseniz isim, soyisim, TC kimlik numaranız, mail adresiniz, adresiniz, iliniz ve sizden istenilen bilgi veya belgeler istenmektedir. Tüzel kişi için ise internette başvuru formları bulunmaktadır bu formları indirip başvurularınızı yapabilirsiniz.