Bilgisayarda Android Kullanma

Android Tabanlı Uygulamalar PC’de Nasıl Kullanılır?

Android işletim sistemine uyumlu olarak geliştirilen ve Google Play Store’da yayınlanan uygulamaları, elbette kişisel bilgisayarlar üzerinde oynamak isteyen kullanıcılar olabiliyor. Özellikle batarya ömrünü kısaltan ve akıllı telefonlarda aşırı ısınmaya sebep lan çok oyunculu oyunlar, Android tabanlı oyunları bilgisayar üzerinde oynama isteğini tetikliyor. Bu istek ve arzunun bir sonucu olarak Bluestacks adlı program, geliştiriciler tarafından piyasaya sunulmuştur.

Bu yazımızda ele alacağımız Bluestacks programı ile nasıl Android tabanlı oyunları oynayabileceğinizi anlatacağız.

Bluestacks’i Nasıl İndiririm?

Bilgisayarınıza Bluestacks programını indirebilmek için hemen aşağı kısımda bulunan indirme butonuna basarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

http://www.bluestacks.com/download.html#gref


İndirme işlemi bittikten sonra Bluestacks’i standart bir biçimde kurabilirsiniz.

Bluestacks’i Nasıl Kullanırım?

Bluestacks’in kurulumu tamamlandıktan sonra programı çalıştırın. Programın açılış ekranında Google hesabınızı eklemeniz istenecektir. Google hesabınızı ekleyerek Play Store’a da erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulama Kurulumu

Bluestacks’de kullanmak üzere dilediğiniz uygulamaları edinebilirsiniz. İster Bluestacks üzerinden Google Play Store’a bağlanarak, ister harici sitelerden, uygulamaların apk dosyalarını indirerek kurabilirsiniz. Google Play Store üzerinden “yükle” butonunu kullarak yükleyebilirsiniz.

Bluestacks Sistem Gereksinimleri

Bluestacks’i rahatça kullanabilmek için en az aşağıdaki teknik özelliklerin bulunması gereklidir.

  • Windows XP, 7, 8, 10
  • 1 Ghz saat hızında çalışan işlemci
  • 512 MB RAM
  • 800 MB boş alan