Başkasının whatsapp mesajlarını okumak

Whatsapp konuşmalarını başkaları okuyabilir mi ? Whatsapp yeterince gizli mi ? Herkesin aklında olan bir soru, sizin için bu soruya cevap niteliğinde bir yazı hazırladık.

Birinci Yöntem gmail

İnternette en çok aratılan konuların başında geliyor başkalarının whatsapp mesajlarını okumak. Eğer karşınızdaki kişinin gmail hesabını biliyorsanız bu sorunun cevabı “evet” . Google Whatsapp 3.0 sürümü ile konuşma yedeklerini sunucularında saklıyor. Yani senkron bir şekilde whatsapp görüşmeleriniz Google sunucularında yer alıyor. Eğer bir şekilde Android telefonda kayıtlı olan gmail mail ve şifre bilgisi elinizdeyse yedekleri indirebiliyorsunuz ve bu oldukça kolay bir işlem. Bu iyi birşey mi kötü birşey mi bunun kararını vermek size kalmış, çünkü özel hayatın gizliliği söz konusu.

 

İkinci Yöntem web.whatsapp.com

whatsapp phone storedan silindi


Biliyorsunuz Whatsapp Web artık aktif bir şekilde kullanılıyor ve kullanım oranı gittikçe artıyor. Sürekli telefonunuza bakmadan kolay bir arayüz ile web.whatsapp.com adresinden whatsapp mesajı gönderebiliyorsunuz. Eğer mesajlarını okumak istediğiniz telefon bir şekilde elinize ulaşmış ise Chrome gizli sekmeye girerek kendi Whatsapp Web hesabınınzdan çıkmadan QR kodu okutarak tüm whatsapp mesajlarını bilgisayarınızda görebilirsiniz. Video ve resimlere atılan dosyalara kadar herşeyi görebilirsiniz.

Chrome u veya herhangi bir browser’ı gizli sekmede açarsanız kapattığınızda verilerin gideceğini de belirtmem gerekiyor. Buna göre normal sekmeden de web.whatsapp.com bağlanabilirsiniz.

Whatsapp Google Yedeklemesi Nasıl Durdurulur ? 

Whatsapp’ı açıp ayarlar bölümüne girdiğinizde sohbet ve arama ayarları bölümüne girin. Burada isterseniz verilerinizin sunuculara yedeklenmesini durdurabilirsiniz.

Aklınıza takılan her türlü soru ve sorunları aşağıdaki yorum bölümünden bize yöneltebilirsiniz.