Bahçeli Evlerde Mobilya Seçimi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ısınan havalar, insanlara zor anlar yaşatmaya başladı. Ancak bu güzel havaların tadını çıkarmakta pek tabii ki mümkün. Özellikle bahçeli evlere sahip olan kaçırmaması gereken bir mevsim geçişinde bulunuyoruz. Bu havalarda bahçenizde kullanacağınız en güzel bahçe mobilyaları teminini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Birbirinden şık ve güzel modelleriyle kendinize en uygun olan bahçe mobilyalarını temin etmek için harekete geçebilirsiniz.

Bahçenizde kullanacak olduğunuz bu bahçe mobilyalarının özellikle üretildikleri malzemelere dikkat edilmesi gerekmektedir. İyi ve sağlıklı bir kullanım için hem yaz hem de kış hava koşullarına dayanıklı bahçe mobilyaları seçmelisiniz. Çünkü bahçe mobilyaları büyük ve genellikle iri oldukları için onlar genelde bahçede sabit bir yerde durmaktadır. Bahçe mobilyalarını koyacak kapalı bir alan bulunmadığı zamanlarda her türlü iklim şartına uyum sağlayacak mobilyalar seçilmelidir ki kullanım ömrü uzun olsun.

Yaz aylarının en güzel anlarından birisi olan sıcak havalarda bahçe keyfi yapmanızı sağlayacak bu bahçe mobilyalarını, güzel bir sallanan koltuk ile destekleyebilirsiniz. Yaz akşamlarının keyfini bahçenizde çıkarmak için yapmanız gereken bahçe mobilyalarını dikkatli seçmek ve yaz akşamlarının serinliğinde kullanmak için uyku seti edinmek olacaktır. Yaz sıcağından doğal koşullar altında korunmanın en güzel yolu, bahçenizin serinliğinde çekeceğiniz bir akşam uykusu olacaktır. Bunun için serin yaz akşamlarında kullanmaya uygun bir uyku yeterli olacaktır. En güzel uyku seti modellerini seçerken, bunların bahçe mobilyalarınızla olan uyumuna da dikkat etmelisiniz.


evidea

Bahçeli ev sahibi olanların yaptığı en büyük hataların başında kullanılan uyku seti modellerinin dikkatsizlik sonucu bahçede bırakılması ve bu uyku seti modellerinin bahçe mobilyaları ile uyumsuz olmasıdır. Bunun yanında bahçe mobilyası seçerken ise şıklığı ve dayanıklılığı kadar bahçeye olan uyumuna da dikkat edilmelidir. Günümüzde bahçelerde en çok rastlanan hata budur. Bahçe ağzına kadar bahçe mobilyası ile doldurulmamalı ve nefes alacak bir alan bırakılmalıdır. Bahçelerin asıl kullanım amacı iç mekanın verdiği baskıdan ve sıkışıklık hissinden kurtulmaktır. Bunu da bahçede geniş boşluklar sağlayarak yapabilirsiniz. Bahçe içerisindeki her alanı eşya ya da başka bir süsleme aracı ile kapatmak hem kötü bir görüntüye yol açacaktır, hem de bahçeden tam anlamıyla bir verim almanızı engelleyecektir. Bundan kurtulmak için bahçenizle uyumlu bahçe mobilyaları edinmeye çalışın ve bahçenizi elinizden geldiğince eşya ile doldurmaktansa, yeşil tutmaya çalışın. Bu yeşillik sayesinde bahçenizde çok daha doğal ve sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiniz.