Asus Zenfone 6 özellikleri

Hayatını çok yönlü olarak değiştirmek isteyenleri tercih ettiği bu akıllı telefon zarifliği ve güçlü performansı aynı anda yaşamanıza imkan tanır. Zenfone 6 intel işlemcisi sayesinde çoklu görev açısından oldukça başarılıdır. Ayrıca uzun süre dayanan pil ömrü de sizi asla yarı yolda bırakmaz. 1.6 GHz işlemcisi bu akıllı telefonun daha hızlı ve daha uzun bir süre performans göstermesini sağlar. Ayrıca güç verimliliği özelliği sayesinde pil ömrünü daha da uzatabilirsiniz.

asus-zenfone-6-ozellikleri

Intel Atom 2560 işlemcisi sayesinde uygulamalar ve oyunlar çok daha hızlı bir şekilde açılır. Film ve video izlerken takılmalar olmaz ve en büyük oyunları bile takılmadan kesintisiz bir şekilde rahatlıkla oynayabilirsiniz. 3D özelliği sayesinde sürükleyici oyun keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.  Yüksek çözünürlüğü sayesinde renkleri çok daha net ve canlı görebilirsiniz. Ayrıca tek bir telefonda iki sim kartı birden kullanabilmenize olanak tanır. Özel yaşantınız ile iş yaşantınızı aynı anda ihmal etmeden bu sayede yürütebilirsiniz. Ram olarak da Zenfone 6’da 2 GB ram bulunmaktadır. Günümüz teknolojisinde bu ram yeterli seviyededir.


asus-zenfone-6-ozellikleri-2

Gelişmiş anteni sayesinde çekim gücünün az olduğu yerlerde özellikle de metro, tünel ve denizin ortasında muhteşem çekim gücü sunar. Bunun yanı sıra sinyal arama sırasında güç tüketimini düzenler ve bekleme süresini iki katına çıkartarak pilinizin bitmesini önler. Ayrıca verileri çok yüksek bir hızla indirmenizi sağlayacak olan HSPA+ ve çift taşıyıcı bulundurmaktadır. Bu sayede internetten dilediğiniz veriyi hızlı bir şekilde indirebilir, HF video ve film akışını izleyebilir ve internet siteleri arasında hızlı bir şekilde takılmadan dolaşabilirsiniz. Hassas dokunmatik ekranı sayesinde parmağınızın ucu ile her istediğinizi kolayca yapabilirsiniz. 6.6 inçlik HD ve IPS ekranı ve yüksek çözünürlüğü sayesinde tüm görüntüleri çok net bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca dışarıda da rahatça kullanabilmeniz için tasarlanmış olan parlaklık dengesi mevcuttur.