AÖF Kayıt Olma 2016

Uzaktan eğitim yöntemi ile öğrencilerine eğitim imkânı sunan Açık öğretim Fakültesi, örgün öğretim okuma imkânı bulamayan kişilere üniversite kapılarını açmıştır. Açık öğretim öğrencilerinin gördükleri tüm dersleri, örgün öğretimdeki öğrencilerde görmektedir. Sosyal imkânlar açısından da hiç bir farkı bulunmayan Açık öğretim Fakültesine kayıt yaptırabilmek için ilk olarak üniversite sınavına girmek gerekmektedir.

Aöf kayıt olma işlemi, 2 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama internet başvuru, ikinci aşama ise Aöf Bürolarından kayıt şeklinde gerçekleştirilecektir. Kayıt için belirlenen tarihlerin dışında kayıt olma işlemi asla gerçekleştirilemez.

aöf kayıt olma


Bu sebeple olması gereken tarihlerde kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. İnternet üzerinden başvurunuzu tamamladıktan sonra, öğrenim programınıza ait bilgiler barındıran internet başvuru belgenizin çıktısını almanız gerekmektedir. AÖF Bürosuna kayıt olmaya giderken hazırlamanız gereken evraklar şu şekildedir:

1-İnternet başvuru belgesi

2-Fotoğraflı ve imzalı form

3-Öğrenim belgesi

4-Öğrenci bilgi formu

5- 4 adet vesikalık fotoğraf

Kayıt için ödenecek paralar Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank ATM’lerinden, Vakıfbank telefon bankacılığından ve ya Vakıfbank internet şubelerinden yapılabilmektedir. Kayıt ödemesi, internet başvurusunu tamamladıktan sonra yapılacaktır. Bankaya para yatırılırken kayıt türü, bölümü ve programı belirtilmeniz gerekmektedir.