Android telefonların pil ömrü uzatan uygulamalar

Akıllı telefonlar hergün gelişmeye devam ediyor ve telefonlara yeni özellikler eklenerek akıllı telefon piyasası büyüyor. Ancak bu harika özelliklere sahip telefonların hepsinin ortak bir sorunu var. Pil ömürleri çok yetersiz. Hatta bazı telefonlaron sarjları bir gün bile dayanmıyor ve kullanıcıların sürekli sarj aletlerini yanlarında taşıması kaçınılmaz oluyor. Burada işte bu benim dediğinizi duyar gibiyiz.

Ekran boyutları ve telefonların performansları arttıkça doğal olarak pil tüketme seviyeleri de artıyor. Telefondan internete bağlanmak bile bazen başlı başına sarjın çabucak tükenmesine sebep oluyor.

Özellikle yeni telefon modellerinde bu sorun bazı modlar ile biraz olsun çözülmüş durumda. Örneğin; Samsung Galaxy S5’in kendi içerisinde ” Ultra Güç Tasarruf modu “, HTC One M8’de de ” Extreme Güç Modu ” seçenekleri mevcut. Ancak bu modlar birçok akıllı telefonda bulunmuyor. Bu yazımızda pil ömrünüzün bir nebze de artmasına ve telefonun daha dayanıklı olmasa yarayan birkaç uygulama tanıtacağız.

    1.Battery Defender

Battery Defender ücretsiz bir uygulama. Bu uygulamayla GPS , Wi-fi, internet bağlantısı ve Bluetooth gibi özelliklere hızlı bir erişime sahip olabilirsiniz. Ayrıca uygulamada pil yüzdesini listeleme gibi birkaç ekstra özellik bulunmakta.

battery defender


Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

2. Go Battery Saver & Power Widget

Uygulama Go Dev Team firmasına ait. Uygulama ücretsiz olsa da birkaç özellik premium yani ücretli uygulama ile çalışıyor. Buna rağmen içerisindeki seçeneklerle telefonunuzun daha az şarj tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Go Battery Saver & Power Widget

Go Battery Saver indir.

    3.Tasker

Tasker uygulaması ile telefonunuzdaki birçok özelliğe tek uygulama üzerinden erişebilir ve sarj tasarrufu sağlayabilirsiniz.

tasker uygulaması

Google Play Linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=tr

Bu uygulamalarla sarj sürenizi biraz daha uzatabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Call of Duty Advanced Warfare tanıtım videosunu inceleyebilirsiniz.