Android Telefon Ve Tabletleri Hızlandıran Uygulamalar

Android telefon ve tabletleri hızlandıran uygulamalar bu yazıda. Vaat ettiğini gerçekten yapan bir temizlik uygulaması bulmak zor ve zaman alıcı bir iştir. Google Play mağazasında cihazınızda yer kaplayan ancak iyi bir temizlik yapamayan, hatta ona zararlı ve virüs bulaştırabilecek olan uygulamalar da var. Google play mağazasındaki en iyi ve güvenli programları aşağıdan uygulama isimlerine tıklayarak indirebilirsiniz. 

Clean Master  

İlk uygulamamız Play Store’da 4,5 yıldız gibi yüksek bir puana sahip Clean Master, cihazınızdaki çöpleri temizleme, performansını arttırma ve verilerinizi korumayı size vaat ediyor. Cihazınızı soğutmak için Device Cooler’ı, boş alan açmak için Junk File Cleaner’ı, gereksiz yazılımları silmek için App Manager’ı kullanabilirsiniz. 

CCleaner 

Windows PC’lerden alıştığımız CCleaner, depolama alanınızda işe yaramayan dosyaları bulup silmenize yardımcı oluyor. Uygulamanın ana işlevi diğer uygulamaların önbellek verilerini, boş klasörler, telefon geçmişlerini temizlemek. System Info bölümünden telefonunuzun işlemci, RAM gibi kaynaklarının detaylarına da bakabiliyorsunuz.


Android Telefon Ve Tabletleri Hızlandıran Uygulamalar

Startup Manager 

Android işletim sistemi başlangıç sırasında belirli uygulamaları başlatıyor. Burada sorun olan uygulamaların uygulamanın sizden habersiz bu başlangıç listesine eklenmesi. Startup Manager’ı kullanarak bu listeden gereksiz uygulamaları kaldırabilir ve telefonunuzun açılış süresini kısaltabilirsiniz. 

History Eraser 

Telefon ve tabletlerimiz çoğu zaman kötü niyetli olmasa da çoğu bilgimizi cihaz içinde saklar ve kullanırlar. History Eraser tüm bu günlükleri sizin için buluyor ve temizliyor. Tek dokunuşla mesajlarınızı, arama geçmişinizi, indirme geçmişini, uygulama önbelleklerini, pano verilerini ve fazlasını temizlemenizi sağlıyor.

Duplicate Contacts & Utilities  

Cihazınızda kalabalık bir rehberiniz varsa, Duplicate Contacts & Utilities’e tam size göre bir uygulama. Bu uygulama, birbirinin kopyası olan kayıtları tek dokunuşla silebiliyor. Bununla beraber kişilerinizi yönetme amaçlı birkaç araç da sunuyor. Uygulamanın çoğu özelliği ücretsiz sürümde sunulsa da yalnızca ücretli sunulan özellikleri de bulunuyor.