Android Silinmeyen Uygulamaları Silme Rootsuz

Günümüzün en popüler işletim sistemlerinden biri olan Android, yeri geldiği zaman bazı özellikleri ile kullanıcılarını sıkabiliyor. Bunlardan biri olan telefona yüklenen uygulamaların sonradan silinememesi sorunu kullanıcıları hem yoruyor hem de farklı çözümler bulmasına yol açıyor. Aşağıda sizlere, android silinmeyen uygulamaların telefona root atmadan nasıl silineceğini anlatılmıştır.

Android Uygulamaları Rootsuz Silme

Telefonunuzda yüklü bir uygulamayı, ayarlar kısmındaki uygulamalar menüsünü kullanarak Kaldır seçeneğine basarak kaldıramıyorsanız, uygulamayı kaldırmak için bir yöntem daha var. Üstelik bu yöntemi kullanarak telefonunuza root atmaya gerek bile yok. Uygulamayı rootsuz kaldırmak için öncelikle debloater.en.lo4d.com adresinden ilgili programı indiriyoruz. Daha sonra telefon ayarlarından Geliştirici Seçeneklerini aktif hale getiriyoruz. Bu menüden ise USB Hata Ayıklamayı açıyoruz. Şimdi telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlıyoruz.


Daha sonra karşınıza Debloater uygulamasının uyarısı çıkacak. Tamam ‘a basıp programı açtıktan sonra karşınıza telefonunuzdaki tüm uygulamalar çıkacak. Çıkan listeden telefonunuzdan kaldırmak istediğiniz herhangi bir programı seçerek Apply tuşuna bastığınız zaman o program telefonunuzdan silinecek. Böylece uzun uğraşlar sonucu silinemeyen uygulamaları rahatlıkla telefonunuzdan silebileceksiniz.

Aklınıza takılan tüm sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümümüzü kullanarak bize bildirebilirsiniz…