Amazon Prime Air

İnternetten alışveriş yapmak artık akıl almaz boyutlara ulaştı. Birçok ürünü e-ticaret sitelerinde bulmak ve almak artık çok kolay. Hiç de zahmete girmiyorsunuz sadece siparişi verip kapınıza gelmesini bekliyorsunuz.

Amazon.com da gerçekten çığır açacak bir sistemle artık kargoculuğa yeni teknolojiler getirmeyi amaçlıyor. Bunun için de Amazon Prime Air adı verilen bir yönteme geçiş yapmayı düşünüyor. Şu aralar test aşamasında olan bu sistem insansız hava araçlarından oluşan robotlarla kargonuzu kapınıza getirecek. Gerçekten çok orjinal ve uçuk bir fikir olarak geliyor değil mi ? Bu fikirin asıl amacı kargoyu 30 dk içerisinde teslim edebilmek. Yani sipariş vereceksiniz markete gidip geleceksiniz, yarım saat önce aldığınız ürününüz evinize gelecek.


Bu sistemi bir anda hayata geçirmek gerçekten çok zor. Şu an federal havacılıktan izinlerle ve testlerle uğraşan Amazon’un yakın zamanda bu projeyi hayata geçirmesi ve Amazon Prime Air sisteminin 2015 yılı içerisinde aktif olarak kullanılması bekleniyor. Askeri amaçla kullanılmak üzere ortaya çıkan bu sistemin tamamen bambaşka ve sivil hayat için kullanma fikri gerçekten takdire şayan bir fikir.

Bunun için hazırlanmış bir tanıtım videosunu da paylaşayım. Bakalım daha ne gibi yenilikler hayatımıza girecek.

Ben şahsen çok beğendim. Çok başarılı bir fikir. Teknolojiyi her alanda kullanmak ve geliştirmek artık daha da kolaylaştı. Umarım bu tarz proje ve fikirler gittikçe çoğalır.