Amazon akıllı telefon üretimine başlıyor

Amazon adını amazon nehrinden alan dünyanın en büyük e-ticaret sitesidir. Önceki yazılarımızda Amazon’un prime air yeniliğinden bahsetmiştik. Şimdi ise bambaşka bir sektörde Amazon’dan bir yenilik daha geliyor.

Amazon 7’den 77’ye her türlü ürün satılmaktadır. Bunların içerisine teknolojik ürünleri, kitapları, kıyafetleri ve mobilyaya kadar herşeyi katabilirsiniz. Amazonun gelişimi ile ilgili yazıyı şu linkten inceleyebilirsiniz. (Kaynak : wikipedia)

Amazon son yıllarda çok farklı sektörlerde ataklar yapmaya başladı. Bilindiği üzere Amazon kendine has bir tablet Pc üretmeye başladı. İçerisinde FireOS işletim sistemini kullanan bu tableti üreterek büyük bir adım attı. Kindle Peperwhite adını taşıyan tabletlerle ilgili macera Kindle Fire HD ile devam ediyor. Bu tabletin en çok satılan tabletler arasında ilk üç sırada yer aldığına belirtmekte fayda var.

Kindle Peperwhite

kindle peperwhite


Kindle Fire HD

amazon kindle fire hd

 

Üstteki iki üründen sonra Amazon mobil pazara da girmeye karar verdi ve alınan bilgilere göre yeni bir model tanıtmak üzere. Yeni çıkacak telefonun özellikleri ise şöyle olacak.

  • 4,7 inç ekran boyutu
  • 13 Megapiksel kamera
  • Snapdragon 801 işlemci
  • 2000 mAh veya üzeri pil kapasitesi

amazon yeni telefon