Acer Kolay Yoldan Format Atma

Format atmak bilgisayarınızın düzenli ve stabil çalışması için oldukça önemlidir. Bilgisayara format atma işlemi daha çok mavi ekran hatası ya da önemli bir sorun nedeniyle bilgisayarın açılmaması gibi sebeplerden dolayı tercih edilmektedir.

Fakat 6 ay gibi bir süre sonra bilgisayara format atmak ram belleğinin düzenli olarak çalışabilmesi ve sistem çekirdeği üzerinde son derece önemlidir. Bilgisayarınıza format atmak için bir bilgisayarcıya ya da yazılımcıya ihtiyacınız olmadığını belirtmeliyiz. Sadece bir kaç adımla para ödemeden ve zaman kaybetmeden son derece hızlı bir şekilde bilgisayarınıza kendiniz format atabilirsiniz.


acer format atma

Yazımızda, merak edilen Acer nasıl format atılır sorusuna cevap vereceğiz. Format atmadan önce önemli veri ve belgeleri yedeklemeniz gerekmektedir. Daha sonra eğer Acer marka bilgisayarınızda format atma tuşu bulunuyorsa, bilgisayarınız kapalıyken belli bir süre basarak bir kaç adımda format atabilmeniz mümkündür eğer bu tuş yoksa bilgisayar açılırken F10 tuşuna basıyor ve sistem kurtarma menüsü gelinceye dek bekliyoruz. 

Sonrasında sistem sizi yönlendirecektir. Gerekli adımları doğru bir şekilde geçtikten sonra bilgisayarınız ilk günkü haline geri dönecektir.