Aaa Pil Ve Aa Pil Arasındaki Fark

AAA Pil Ve AA Pil Arasındaki Fark
Öncelikle AAA ve AA  ifadesi  bizlere öncelikle  boyutlarını ve şarj kapasitesini belirtmektedir. AA piller kalem pil olarak bilinmektedir. AA piller ise ince pil olarak bilinir. AA piller kalın iken AA piller ince bir yapıya sahiptir. Çeşitli cihazların çalışmasında farklı piller kullanılmaktadır.
Her iki pilde aynı voltajı taşımaktadır.

Bu piller arasındaki farklar şu şekildedir:
AAA piller AA pillerinden küçüktür.
AAA piller AA pillere göre daha az özelliğe sahiplerdir
AAA piller AA pillerinden daha az şarj kapasitesine sahiplerdir.
AAA piller genelde daha az elektrik tüketimi yapan birtakım cihazlarda kullanılırken, AA pilleri ise daha çok elektrik tüketenlerde kullanılır.

AAA pil ile AA pil arasındaki farklılıklar bu şekilde belirtilmektedir. Sizlerde cihazınıza ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteren pil çeşitlerinden kendinize en uygun olanını seçerek elektrikli elektronik aletlerinizi çalıştırabilirsiniz.


Kullanım koşulları, alanları güç tüketiminin ve şarj kapasitelerinin farklı olmasının daha birçok nedeni bulunmaktadır temel olarak yukarda belirtilen farklılıklardan dolayıdır. Haricinden pillerin içerisindeki enerji kimyasal enerji olarak adlandırılmaktadır. Piller içlerindeki kimyasal enerji ile çeşitli teknolojik aletleri çalıştırmaya yarayan gereçlerdir.

AAA pil ile AA pil boyutlarının farklı olması ve farklı cihazlarda kullanılması genellikle cihazın enerji tüketimine göre belirlenmektedir. Kumanda gibi az enerjiye ihtiyaç duyan bir cihazda ince pil kullanılmaktadır. Bu onun daha ince ve kullanışlı olmasına ve gereken enerjiyi tam şekilde yansıtmasını sağlamaktadır.

Haricen örneğin uzaktan kumandalı arabalardaki kalın piller cihazın daha çok enerji harcayacağından dolayı sürekli pil değişimi ve çabuk enerji pil olmaması için kalın piller kullanılmaktadır. AAA ve AA pil arasındaki farklılıklar bu şekildedir.