6 Adımda Borsaya Nasıl Girilir?

Borsa Nedir?
Kısaca talep edilen kıymetli varlıklar için teşkilatlanmış piyasaya verilen isimdir.

6 Adımda Borsaya Nasıl Girilir?

1= Borsa ile Tanışmak: Para kazanmak adı altında yapılan konuşmalarda ve yazılan yazılardaborsanın para kazandıran bir platform olduğunu öğrenip yatırım yapmaya karar verdiyseniz öncelikle işe başlamanız gereken ilk adım borsa piyasasını tanımak olacaktır.

2=Aracı kurum seçmek: Eğer borsada işlem yapmak istiyorsanız bir aracı kuruluşa ihtiyacınız olmaktadır. Seçtiğiniz aracı kuruluşu yeterince önemsemelisiniz. Borsa piyasasında yapacağınız işlemleri doğrudan ve en hızlı bir şekilde piyasaya iletecek ve alınan hizmet ücreti açısından size en uygun olan kurumu seçmelisiniz.

3=Başlangıç limiti belirlemek: Borsaya yeni adım atıyorsanız ilk adımların küçük olmasında fayda var. Borsada piyasalar saniyeler içinde değişebilmekte ve sermayenizin hızla değer kazanması veya kaybetmesi gibi durumlar söz konusu olmaktadır.


4=Strateji geliştirmek: Borsada sermayenizin değerlenmesini istiyorsanız, nasıl doğru adım atacağınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Öncelikle ilgi duyduğunuz alanlarda alım satıma yönelik değerlendirmeler yapmakta her zaman için fayda vardır. Yapacağınız yatırım aracınızda oluşan değer dalgalanmalarına sebep olan faktörleri arz-talep dengesinin oluşumu hakkında yorum sahibi olmanız gerekmektedir. Bu faktörleri değerlendirerek borsa piyasasında işlem yaparken atacağınız adımları planlamalısınız.

5=Psikolojiyi hazırlamak: Hayatın birçok alanında olduğu gibi borsada da psikolojimiz önemli bir faktör olmaktadır. Unutulmamalıdır ki borsa piyasasında yükselmekte alçalmakta sizin kararlarınıza bağlı oluşmaktadır. Bu kararları alırken sağduyunuzu korumalı ve sezgilerinize güvenmelisiniz. Sabırlı olarak piyasadaki yükseliş alçalış dalgalanmalarında paniğe kapılmadan size göre en doğru zamanda işleminizi gerçekleştirmeli ve doğacak sonuçlara kendinizi hazırlamalısınız.

6=Cesareti toplayıp harekete geçmek: Borsa değil de başarmanın altı sırrı olsaydı konumuz, istisnasız değişmeyen son madde cesur olup harekete geçmek olurdu elbette. Savaşmadan kaybetmeyiz ama kazanamayız da. Yeterli olduğunuzu hissediyorsanız ve risk almak için cesaretinizi topladıysanız borsaya girmeye hazırsınız demektir.