5000 mAh pil kapasiteli akıllı telefon !

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri tüm kullanıcıların en büyük ortak sorunu bataryanın kısa zamanda tükenmesi ki bu genelde bir gündür. Nokia 3310 veya daha üst modellerinde bir hafta şarj gitmesine alışmış bir milletiz sonuçta.

Akıllı telefonlara büyük pil koyamamanın tek sebebi telefonların ince olması ve bataryaya yer kalmaması. Ancak Eton Thor isimli akıllı telefonda tam 5000 mAh‘lık neredeyse piyasadaki telefonlardan iki kat hatta daha yüksek kapasiteli bir bataryası var. Şu anda piyasada bulunan en yüksek pil kapasitesine sahip telefon ünvanını da elinde bulunduruyor.

bitmeyen batarya


Görünüm ve tasarım aşırı önem kazandığından dolayı büyük piller eklemek pek cazip gelmiyor. Çin’edn çıkan Thor modeli 9 mm inceliğinde olmasına rağmen pil gücüyle gerçekten öne çıkıyor. Ortalama olarak bu telefon ile yapılacaklar arasında ise ; 21 saat boyunca 3g görüşebilirsiniz, 55 saat boyunca 2g görüşme yapabilirsiniz ve 1.100 saat yani yaklaşık 46 gün kadar da bekleme süresinde tutabilirsiniz.

Teknik özellikler

Donanım açısından da kullanıcısını pek üzmeyecek bir telefon olduğunu belirtelim hatta gayet performanslı ve hızlı. Eton Thor içerisinde Mediatek MT6592 sekiz çekirdekli işlemci, Mali-450 GPU ve 2 Gb ram barındırıyor.

eton thor