444 1 444 Nerenin Telefonu Dolandırıcı mı

4441444,4441444 dolandırıcı mı,444 1 444 sürekli arıyor…

Son zamanlarda artış gösteren telefon dolandırıcılığı olayları karşısında yabancı numaralardan gelen aramalara karşı daha temkinli yaklaşılmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak internet üzerinde yapılan en çok arama 4441444 dolandırıcı mı şeklindedir. Yine benzer şekilde polis merkezlerine söz konusu numara ile ilgili dolandırıcılık şüphesi ile bildirimler yapılmıştır.

Telefon kullanıcılarının tepkisini çeken ve ilgili numaradan şüphelenmelerine neden olan en büyük olgu ise söz konusu numaradan gün içerisinde 4 ve 5 defayı bulan aramalardır. 444 1 444 sürekli arıyor şikâyeti sosyal medya ağlarında da son zamanlarda en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer almaya başlamıştır. Bu konuda her ne kadar akıllı telefonlarda arama engelleme uygulamaları sayesinde çözüm bulunsa da kullanıcılar söz konusu numaradan sabit telefonlara da aramalar geldiğini belirterek bu konuda önlem alınmasını talep etmektedirler.

4441444 numarasından gelen aramalar herhangi bir dolandırıcılık faaliyeti içermemektedir. Söz konusu numara Türk Telekom firmasının müşteri hizmetleri telefon numarasıdır. Bu numaradan gelen aramalar Türk Telekom tanıtım ve bilgilendirme hizmetleri doğrultusunda Türk Telekom yetkililerince gerçekleştirilen aramalar olduğundan şüphe duyulmadan cevaplanabilir.