2016 izmir burs veren kurumlar

2016 izmir burs veren kurumlar

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının yaklaştığı şu sıralarda öğrenciler burs veren bayan , kurum ve kuruluşların listesini aramakta. Sizler için bu kurum ve kuruluşların detaylı bilgileriyle birlikte listelerini sıraladık. İşte 2016 yılında İzmir burs veren kurum listesi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 

İzmir’de bulunan üniversitelerin öğrencilerine belediyemiz tarafından burs imkânı sunulmaktadır. Öğrenciler Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşeri İletişim Merkezi adreslerinden başvuru formlarında sahip olabilirler.

İzmir Ticaret Odası 


Tarafımızca verilen buralarımız karşılıksızdır. Burs talebinde bulunan öğrenci başka kurum veya kuruluştan herhangi bir burs almamalıdır, öğrencinin ekonomik desteğe ihtiyacı olmalıdır, öğrenim gördüğü süreç boyunca öğrencinin başarısız dersinin olmaması gerekmektedir. Ve son olarak başvuru yapacak olan öğrencinin İzmir de okuyor olması gerekmektedir.

Aliye Üster Vakfı 

Aliye Üster vakfı tarafından verilen destek ile Ege Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından dağıtılacak olan burs Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için taraftarımızca yapılacaktır.

Nevvar Salih İşgören 

Nevvar Salih İşgören vakfı ve Dokuz Eylül Üniversitesi is birliğinde 100 öğrenciye burs imkânı sunulmaktadır. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı içerisinde 100 öğrenciden her birine toplam 2.250 TL burs verilecek.