1 Kw Kaç Tl

Elektrikli araçların hepsi bir saatte harcadıkları enerji kadar kw cinsinden hesaplanan bir enerji tüketerek çalışırlar. Elektrik tüketiminin büyük bölümünü meskenler oluşturur. Işık veren araçlardan fırına hatta elektrikli diş fırçalarına kadar bir ay boyunca harcana tüm güç elektrik faturasına yansıtılır. 

Her ay ne kadar kw elektrik harcanmış ise diğer giderler ve vergilerle birlikte toplu olarak fatura bilgilerinde bulunur. İş yerleri ile evlere aynı miktarda ücret uygulanmaz. Meskenler için 1 kw kaç tl dir? Sorusunun cevabı tek zamanlı sayaçlar için diğer eklemeler hariç yaklaşık olarak 31 kuruştur.


1 kw kac tl

Bu rakama ayrıca önceki ay geç ödenen faturaya ait gecikme zammı, enerji fonu, TRT payı, Elk ve Hvg Tük. Vergisi ve damga vergisi de faturanın tutarına göre belli oranlarda yansıtılır. Ayrıca dağıtım bedeli de eklenir. Bu durumda 1 kw elektrik çok daha pahalıya gelmektedir. Ortalama olarak 41 kuruş olarak hesaplanabilir. Ortalama olarak 250 kw saat harcanan dört kişilik bir eve yaklaşık olarak 100 tl civarında aylık fatura gelmektedir.