WordpressWordpress genel

WordPress Görsel Editör Sorunu (Çözüldü)

Bu sorunu başka yaşayan oldu mu bilmiyorum ancak WordPress görsel editör sorununu çözmek benim çok zamanımı aldı. Yeni bir sayfa ya da yazı ekleyeceksiniz ancak bir giriyorsunuz Görsel / Metin yazan kısımların ikisi de çalışmıyor.

Böyle bir durumda siz de benim gibi araştırmakla zaman kaybetmeyin diye WordPress görsel editör sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatacağım. Aslında çok basit iki yöntem var ;

 • PROFİL AYARLARI

Öncelikle wordpress admin paneline girin ve sol menüden kullanıcılara tıklayın. Admin profiliniz hangisi ise ona tıklayın ve ayarlardan ;


” Yazarken görsel metin editörünü kullanma ” seçeneği aktif ise defaktif hale getirin ve deneme yapın. Eğer sorun çözülmediyse Adım 2 ye geçin :)

 • Filezilla Ftp üzerinden wordpress dosyalarına girin ve wp-config.php ‘ yi sağ tıklayıp view/edit seçeneği ile açın. Uygun bir alana aşağıdaki kodları ekleyin.

define( ‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false );
define( ‘COMPRESS_SCRIPTS’, false );
define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );

 

Şimdi tekrar test edin. Bu sefer sorunuzun çözülmüş olması gerekiyor. Herhangi bir hata alıyorsanız aşağıdaki yorum bölümümüzden yardımcı olabiliriz.

This Post Has One Comment

 1. HASAN Reply

  İkisini de denedim. olmadı.
  birde “”Simple Post Series””eklentisini kaldıramıyorum.

  Şu milletin övüp övüp yere göğe sığdıramadığı wordpress’i kullanmaya başlayalı yaklaşık 1 ay oldu, Bir aydır sinir krizleri geçirmekteyim. Bu word press ne kadar sorunlu birşeymiş. Bazen site açılmıyor, kontrol paneli açılmıyor, bir eklentiyi kaldırmak için bir buçuk saat uğraştığımı hatırlıyorum. Silindi diyor. Bakıyorum silinmemiş. Sürekli alınan hata mesajları, uyumsuzluklar, sorunlar ardı arkası kesilmiyor.

  Yıllardır kullandığım, milletin beğenmediği bedava site sağlayan yerlerde 9 tane sitem var. Bir kere bile sorun yaşadığımı hatırlamıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.