GenelWordpressWordpress genel

WordPress Etiket Kodu

Webmasterların en çok tercih ettiği cms sistemi olan WordPress’de yeni bir yazı ile devam ediyoruz. WordPress’te etiket kodu nasıl eklenir ve istediğimiz sayfada nasıl gösterilir ? Bu soruların cevabını yazımda bulabilirsiniz.

Çoğu WordPress teması bu konuda kendi özelliğine sahiptir ancak nadir de olsa bazı temalarda etiket gösterme özelliği yoktur ve bunu kodla eklemek gerekir. Genellikle etiketler ya yazı üzerinde ya da yazı altına konulur.

Arama motorları, index ve Seo açısından da etiketler büyük öneme sahiptir. Bir yazıya 3 etiket girerseniz arama motorları etiketlerinizi de indeksler. Böylece daha fazla ziyaretçi edinme şansı bulursunuz.


Etiketler yazı ile ilgili ve güncel aranan kelimelerden seçilmelidir. Konu ile alakasız etiketler indekslense bile ziyaretçi açısından sıkıntı yaratacaktır. Bu durum Seo’ya da olumsuz etki edebilir. O yüzden teknoloji içerikli bir siteye futbol ile ilgili bir makale girmek oldukça saçmadır.

Etiket kodu nasıl eklenir ?

WordPress admin panelinde yazı eklerken sağ bölümden etiketleri görebilir ve aralarına virgül koyarak yazılara etiket ekleyebilirsiniz. Eğer kodlar yazı altına veya üzerine eklemek istiyorsanız single.php dosyasına girip istediğiniz alana <?php the_tags(); ?> kodunu ekleyerek etiketlerinizin görünmesini sağlayabilirsiniz .

This Post Has 4 Comments

  1. Deniz Reply

    Çok güzel bir yazı, ne kadar teşekkür etsem azdır.

  2. esra Reply

    çok güzel paylaşım, heme deneyeceğim. etiketlerin görünmesinde yarar var.

  3. tuncay Reply

    tamam bu güzelde benim istediğim etiketleri göstermek değilde. üye olan kişinin özel bir sayfada kendi etiketlerini ekleyebilmesi ve yazıların olduğu sayfaya girip yazının içine girince sağdaki etiket bölümüne eklenmiş olması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.