kodbankasi http://kodbankasi.org/kodbankasi

Websitenizdeki 404 sayfalarını yönlendirme

404 bulunamadı hatalarını her sitede meydana gelen bilinçsiz ve internet ortamından çok anlamayan kişilerin sitenizden hızlıca çıkmasına yol açan hatalardır. Böylece gelen ziyaretçileri sitenizde tutamazsınız. Bu yazıda tek satırlık bir kod ile 404 sayfalarını nasıl yönlendirebileceğinizi göstereceğim.

İlk önce Ftp adresinize girip site dosyalarınızdan 404.php dosyasını buluyorsunuz. Ardından 404.php dosyasının büyün içeriğini silip aşağıdaki kodu yapıştırıyorsunuz.


<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="0; url=http://www.siteadresiniz.com">

Böylece 404 hata sayfaları ana sayfanıza yönleniyor. İsterseniz farklı bir sayfa oluşturup oraya da yönlendirme yapabilirsiniz. Sadece url kısmını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Bunu test etmek amacıyla da siteadresiniz.com/athdg gibi bir içeriğe erişmeye çalışın. Anasayfaya yönlendiğinizi göreceksiniz. Tavsiyem bu kodu kullanmanız ve mümkün olduğunca ziyaretçilerinizi sitede tutabilecek yazı ve içerikler yazmanız.


Bir önceki yazımız olan Android Spinner kullanımı başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

4 Yorumlar

  1. Oh be becerememiştim bi türlü şimdi gayet stabil çalışıyor site

  2. Teşekkürler sorunumu çözdüm sayenizde.

  3. Hocam günlerdir araştırıyorum bulamadım sayende iki dakikada çözdüm çok teşekkür ederim hakkını helal et çok işime yaradı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu yazı da ilginizi çekebilir !

arf memuru nedir

Arff Memuru Nedir Vikipedi

Arff Memuru Nedir, Arff memuru ne iş yapar, arff memuru vikipedi … Arff memuru, genel ...