kodbankasi http://kodbankasi.org/kodbankasi

IOS Kurumsal Kullanıcı Bazında Dünya Lideri

Android mobil pazar payındaki zirvesini bırakmıyor, uzun zamandır açık ara farkla zirvede ancak kurumsal kullanıcı bazında tabloya bakıldığında Apple firması yaklaşık %70 lik bir payla lider görünüyor. IOS akıllı telefonları kendi başına %50 üzerinde bir paya sahip.Diğer pazar payında android telefonlar ortalama olarak %25, IOS tabletler %18 ve Android tabletler yalnızca %4 gibi paylara sahipler.


Büyüme oranlarına bakacak olursak IOS işletim sistemine sahip cihazların geçen yılın 2. ve 3. çeyreğindeki toplam cihaz aktivasyonu %69 dan 3’lük bir artışla %72‘ye, son çeyrekte ise %73′e ulaşmış.Android cihazlar için ise bu aktivasyon %26 olarak görünüyor. En dikkat çekici ayrıntılardan birisi ise Ipad’lerin yaklaşık %54 oranında büyüme sağlaması olarak görünüyor.

Rapor her ne kadar bunları gösterse de kurumsal kullanıcı bazı alanı dışında Android kullanıcılarının ve android cihazların ezici bir üstünlüğü olduğu aşikar.

Bir önceki yazımız olan Android Spinner kullanımı başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Heralde yani :)

  2. Ya ne olacaktı :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu yazı da ilginizi çekebilir !

instagram reklam verme

instagram hesabı dondurma

İnstagram hesabınızı tamamen silmeden geçici olarak kapatmak istiyorsanız artık bu mümkün. Temmuz 2015 tarihinden itibaren ...