İnstagram Hesap Silme ( KALICI – GEÇİCİ )

İnstagram Hesap Silme Nasıl Gerçekleştirilir?
İnstagram, internet üzerinde gerçekleştirilen fotoğraf, video ve hikayelerin çevrimiçi gerçekleştiği sosyal bir platformdur. 2010 yılında Kevin Systrom ile Mike Kreiger tarafından kurulan instagram kısa zamanda 100 milyon kullanıcının kullandığı bir sisteme dönüşmüştür. Kullanıcılar seçtikleri resimlere hashtag etiketleme uygulaması ile bütün dünyaya gösterme imkanını elde etmişlerdir. Kullanıcı sayısının artması ile beraber bazı instagram sosyal platformundan çıkmak isteyen kullanıcıların, hesaplarını tamamen veya geçici olarak silmek istedikleri görülmektedir. Hesabını silmek ya da geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcılar için instagramda iki alternatif instagram hesap silme işlemi bulunmaktadır.

İnstagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Silinmektedir?

İnstagramdan tamamen çıkmak istemeyen, geçici bir süre çıkmak isteyen kullanıcılar için  geliştirilmiş bir çözüm önerisidir. Bu alanda bir notebook ya da masaüstü bilgisayardan öncelikle instagram hesabına kullanıcı adı ve şifre girilmelidir. Sonrasında https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ geçici kapatma linki tıklanmalıdır. Bu link tıklanıldığında hesabını geçici olarak kapat, hesabının neden kapatıldığı ve instagram şifresi çıkmaktadır. Bu soru cevaplandığı ve şifre girilerek hesabı geçici olarak kapat butonu tıklanıldığı takdirde instagram geçici hesap silme işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.


İnstagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılmaktadır?

İnstagram kullanıcısı bir kişi, çok vakit harcadığı, gizlilikle ilgili kaygıları olduğu veya yeni bir hesap açtığı için hesabını kalıcı olarak silmek isteyebilir. Bu tip kullanıcılar için instagram tarafından instagram kalıcı hesap silme  şeklinde alternatif kapatma imkanı getirilmektedir. Bunun için öncelikle instagram sayfasından kullanıcı ve şifre girilerek hesap açılmalıdır. Sonrasında instagram hesap silme linki https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ tıklanmak suretiyle hesap silme aşamasına gelinmelidir. Burada kullanıcılara istenildiği takdirde geçici olarak kapatabilme seçeneği de sunulmaktadır. Hesabını neden siliyorsun sorusu cevaplandırıldığı ve kullanıcı şifresi girildiği takdirde, kırmızı renk olan “hesabımı kalıcı olarak sil” butonu tıklanmak suretiyle instagram hesabı kalıcı olarak kapatılmaktadır.