iletişim bilgileri http://iletisimbilgileri.org//iletişim bilgileri

Godaddy hesap sahibini değiştir hiçbir alan adı seçilmedi

Bugün Godaddy üzerinden domain transferi yapmaya çalışırken ” Hesap sahibini değiştir, hiçbir alan adı seçilmedi hatası aldım.

godaddy hata


Bu hatanın ana sebebi Godaddy firmasının Türkçe’ye geçtiğinden beri hala sisteminde bug bulunması. Yani bir şekilde Godaddy’i türkçe kullandığınızda domain transferi yapılmıyor. Bunu önlemek için anasayfaya gelip sol üst menüde yer alan site dilini değiştirerek(US-Ingilizce) gelen domainleri kabul edebilirsiniz.

Yakın zamanda bu sorunun da çözüleceği düşünülüyor ancak garanti olması açısından bu gibi transfer işlemlerinde ve yönetim işlemlerinde Godaddy’i ingilizce kullanmanız sizi oluşabilecek sorunlardan kurtaracaktır.

7 Yorumlar

  1. Ülkemizde hizmet veren birçok yabancı firmada aynı hata var. Özelliklede godaddy de. İnsan böyle yerlerden alışveriş yaparken şaşırıyor.

  2. Hani bir söz vardır ya ataların ucuz etin yahnisi siyah olur diye aynen öyle ucuz domainde böyle oluyor indirim kuponlu bende buradan bir tane domain aldı aynı sıkıntıyı bana da verdi almaz olaydım.

  3. Vallahi kim yazdıysa bu makaleyi Allah razı olsun. Gece gece cinnet geçiriyordum ki bir de Google’ a sorayım dedim. Derdime derman oldu her zamanki gibi ;) Çok teşekkürler,

  4. sitenin dilini ingilizce yapın sorun çözülecektir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0,646