E Devlet İmei Sorgulama

İnsanların son zamanlarda karşılaştığı sorunlardan birisi de kullanmakta oldukları cep telefonlarının sisteme kayıtlı olmaması hasebiyle belki de yüksek miktarlar ödeyerek aldıkları cep telefonlarını kullanamayacakları bir duruma düşmektedirler. Bu ve benzeri durumlar ile karşı karşıya kalmamak için yapılacak en önemli şey, e devlet imei sorgulama ekranından almış olduğumuz cep telefonunun imei numarasını sorgulamak olacaktır. 

Şöyle ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kimlik bağı ile kendine bağlı olan vatandaşları için hizmete sunmuş olduğu bu sistem ile e devlet imei sorgusu da dahil olmak üzere daha birçok faydalı hizmetler verilmektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için yapacağınız tek şey, sizlere en yakın PTT şubesine giderek TC kimlik numaranızın yer aldığı kimlik belgeniz ile kendinize e devlet şifresi almak olacaktır.


E devlet İmei Sorgulama için :  TIKLAYIN

Sonrasında sisteme ilk girişinizi yaptıktan sonra sizden şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Kendinize özgü bir şifre belirledikten sonra sistemde yer alan vergi borcu sorgulama, imei sorgulama, prim borcu sorgulama hatta sgk gün hesaplarınızı dahi sorgulama imkânı veren e devlet sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz.