D3DX9_43.DLL hatası nasıl çözülür

Dll hatalarıyla karşılaşmayan bilgisayar kullanıcısı sanırım yoktur. 3. parti bir uygulama indirdiğiniz bu oyun, program vs bir yazılım olabilir, bazen d3dx943.dll hatası alırız. Bu hata genellikle bahsi geçen dll dosyasının sisteminizde bulunmadığı için verilen bir hatadır. Aslında bu hatanın çözümü oldukça basit.

d3dx9_43.dll_hatası


 D3DX9_43.dll Hatası nasıl çözülür ?

  • Eksik olan D3DX9_43.dll dosyasını  ” http://www.tamindir.com/d3dx9-43dll/ ” adresinden bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz dosya rarlı olarak gelecektir. Dosyayı herhangi bir yere çıkartın ve içindeki dosyaları kopyalayın.
  • Kopyaladığınız dosyaları C:/Windows/System32 içerisinde yapıştırın. Eğer işletim sisteminiz 64 bit bir işletim sistemi ise de kopyaladığınız dosyaları C:/Windows/SysWOW64 dizini içerisine yapıştırın.

Yapılacak işlem bu kadar basittir.  Şimdi çalıştıramadığınız uygulamaya tekrar girdiğinizde artık D3DX9_43.dll Hatası almayacaksınız.

NOT : Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Herhangi bir aksilik olması durumunda bu, dosyanın eksik inmesi veya yanlış inmesi olabilir, her ihtimale karşı eski dll dosyanızın yedeğini alınız.