Teknoloji

Chrome kullanırken eklentilere dikkat edin

Chrome’da bilgilerinizi eklentilerden korumaya yarayacak en iyi çözüm burada. Chrome eklentileri arasında hayatınıza gerçekten de çok büyük kolaylıklar getirebilecek araçlar var fakat tüm eklentiler faydalı olmayabilir. Bazı eklentiler, siz farkında bile değilken bilgilerinizi hatta parolalarınızı eklentiyi geliştiren kişiye gönderebiliyor.

Hiçbir eklentinin bilgilerinize ulaşıp onları sızdırmasını istemiyorsanız ‘’sahte’’ bir Google hesabı kullanabilirsiniz( yani kullanmadığınız sahte bir hesap açabilirsiniz). Ancak şunu da bilmelisiniz ki Chrome’un eşitleme fonksiyonunu kullanıyorsanız bu yöntem mobil cihazınızda işe yaramayabilir. Yani bu yöntemi bilgisayarlarınızda ve tabletlerinizde kullandığınız zaman faydasını görebilirsiniz fakat mobil cihazlarda büyük bir ihtimalle işe yaramayacaktır. Tabi bu tehlike hepimizi korkutuyor olabilir aslında en etkili çözüm ise güvenilir olmayan hiçbir eklentili etkinleştirmemekten geçiyor.


chrome eklenti

Bu yöntemle parolanızı ve kullanıcı adınızı beraber sızdıran eklentilere karşı pek şansınız olmayabilir ama bilgilerinize sızmaya çalışan geliştiricilerin elde ettikleri verileri gerçek Google hesabınızla eşleştirmesine engel olacaktır. Gizliliğiniz sizin için çok önemliyse Chrome, Google Play ve bunlar gibi tüm hizmetlerden faydalanırken sahte bir Google hesabı işinize yarayabilir.

This Post Has 3 Comments

 1. Kahraman Reply

  Chromeden soğutttu artık bu eklentiler bazıları ise silinmiyor. Yavaş yavaş IE dönmeye başladım.

  • admin Reply

   ie ye dönmek yerine chrome u temizleyin :)
   Microsoft bile internet explorer desteğini çekmeye hazırlanıyor. Firefox veya safari de deneyebilirsiniz.

 2. İbrahim Reply

  Gecenlerde benim tarayıcımada bir eklenti bulaştı eklenti mi virüs mü belli değil kaldırmamada izin vermiyor ancak bilgisayarımı formatlayıp kurtulabildim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.