Bir Gecelik Abiye Seçimi

Eşimin iş yerinde düzenlenecek olan kokteyl nedeniyle dün kendime bir şeyler almak için alışverişe çıktım. Böyle büyük bir şirketin düzenlediği bir kokteyle normal bir kıyafetle gidemeyeceğim için kendime güzel bir abiye bakmam gerekiyordu. Bu konuda eşimi de ikna ettikten sonra kendimi sokaklara attım ve abiye modellerine bakmaya başladım. Ancak bir türlü istediğim gibi bir abiye bulamadım. Girdiğim her mağazada aynı sorun vardı. Bu sene moda olan abiyelerin genel sıkıntısı kalıplarının çok dar olması. Ben vücudumu sıkan her türlü kıyafetten nefret ettiğim için bir türlü bu abiye modellerini sevemedim.


Benim istediğim biraz daha eski tarz olan uçuş uçuş abiyeler. Ancak gittiğim mağazalarda bana söyledikleri bu sezon artık bu abiyelerden bulamayacağımdı. Bunun yerine bana gösterdikleri modellerden tercih yapmamı istiyorlardı. Bense öyle bir geceye o abiye modelleri ile gideceğime eski abiyelerimden biri ile giderim daha iyi düşündüm ve daha fazla gezmeyi bırakıp eve gittim. Ancak evdeki abiyelerime bakınca bunlar artık bana olmayacak cinstendi. Bunları giyemeceğime göre mutlaka yeni abiye bakmam gerekiyordu. Bende akşam evde oturup bilgisayardan abiye modellerine bakmaya başladım. Sezonun modası mağazadaki adamların dediği gibi daha dar kalıplardan oluşuyordu. Öyle uçuş uçuş abiye bulmak gerçekten zor olacağa benziyordu. İnternetten eski abiye modellerinden satabilecek birkaç mağazanın adresini alıp, oralara gitmeye karar verdim. Buralarda belki istediğim gibi abiye bulabilirdim. Üstelik bu abiye fiyatları çok daha uygun olur diye düşünüyordum. Ancak eski model olmalarına rağmen artık eskisi kadar bulunmadıkları için olsa gerek bu abiyelerin fiyatları diğerlerine göre çok daha pahalıydı. Bir gece giyeceğim bir abiye için bu kadar para vermek istemedim ve o beğenmediğim abiyelerden birini almaya düşünmeye başlamıştım ki, internette yeniden abiye bakarken abiyefon.com’u göresiye kadar.

Abiyefon.com’da birbirinden güzel ve şık tasarımlara sahip abiye modelleri vardı. Üstelik bu sitedeki abiye fiyatları hiçte öyle mağazalardaki gibi yüksek değildi. Burada a ağırlıklı olarak yeni sezona ait abiye modelleri olsa da her kesimi düşünmüşler. Benim istediğim uçuş uçuş olan abiye modellerinden de koymuşlar. Bu abiyeleri bulabilmek için o kadar uğraşmıştım, oysaki bir tık uzağımdaymış. Bu abiye modelleri arasından kendime güzel bir tanesini almak istiyorum. Kafamda iki farklı model var. Arada kaldığım bu iki modelden bir tanesini alacağım ama bu seferde hangi abiye modelini almam gerektiği konusunda çok kararsız kaldım.