GenelTeknoloji

Bir devir kapanıyor – Winamp

1997’den beri milyonların kullandığı zamanının en popüler müzik dinleme ve paylaşma programı Winamp artık kapanıyor. Mp3 devrinin hayatımıza girmesiyle döneminin simgesi haline gelen Winamp devri bitiyor. Şimdiki gençlerin belki adını bile duymadığı ancak 80 ve 90 gençlerinin kullandığı Winamp programı artık eski şöhretinde değil ve resmi açıklamaya göre 20 Aralık’ta tamamen bitecek. Bu haber eski Winamp kullanıcıları için gerçekten yürek burkan bir haber.


AOL tarafından yapılan açıklamada artık kurulum dosyasının internette bulunmayacağı açıklandı. Akıllı telefonlar, fizy, Deezer ,itunes gibi servislerin gelmesiyle birlikte Winamp’ın popüleritesi gittikçe azaldı. Yaklaşık 15 yıl piyasada bulunan bu programın 20 Aralık’tan itibaren artık piyasada olmayacağı gerçeği bence bir devrin kapandığını gösteriyor. Yeni teknolojiler karşısında Winamp buraya kadar dayandı.

Ancak Microsoft’un Winamp’ı alma olasılığı bulunuyor. Itunes’a karşı Mediaplayer’ı güçlendirmek ve geliştirme için Winamp’ın Microsoft’a satılacağı haberi şu aralar gündemde yer almaya başladı. Yakın zamanda bu konu ile ilgili bir açıklama gelecektir.

This Post Has 2 Comments

  1. Koray Güray Reply

    artık youtube,soundcloud vb bir sürü site çıktı. Her eve de internet girdi. Ama bir burukluk oluyor yine de.

    • admin Reply

      Malesef öyle. İlk defa Win 98 kurulu kasalı bilgisayarımda vazgeçemediğim tek programdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.