Beyaz Eşya Tamiri için Neden Mustafa Kemal Mahallesi Teknik Servis

Mustafa Kemal Arçelik Servisi olarak en önemli vizyonlarımızdan biri, satın aldığınız ürünleri en iyi performansla uzun süre kullanaabilmeniz ya da beyaz eşya alırken doğru tercihleri yapmanız için siz değerli müşterilerimizle en doğru ve güvenilir bilgilerimizi paylaşmaktır. Ancak bunların aksine cihaz tamiri konusunda da siz tüketicilerimize bu işin önemi hakkında bilgi paylaşmayı istedik.

Evlerimizde bulunan elektrikli eşyalarda  ya da beyaz eşyalarda bir arza görüldüğünde genel olarak kendi kendimize tamir edebileceğimizi düşünürüz. Ancak unutulmaması gereken en önemli konuyu gözden kaçırırız. Elektrikle çalışan ürünlerde eğer o cihaz hakkında yeterli bilgi eğitimi almamışsak, cihazda çalışan küçük bir akımın büyük akımlara dönüşebileceğini ve kendimize ya da çevremizdeki insanlara zarar verebileceğini gözden kaçırırız.

Beyaz eşya olarak adlandırdığımız grup, elektrikle çalışmasıyla beraber içerisinde motor ve yükseltici gibi aksamlar bulundurur ki çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, ankastre ocaklar gibi cihazlar tek bir enerji kaynağı ile çalışmadığından tam bilgimiz olmadan kendi kendimize yapmış olduğumuz tamir denemelerinde ciddi hasarlara neden olabiliriz. Unutulmamalıdır ki bu şekilde yaptığımız tamir denemeleri sadece daha büyük masraflara yol açacağı gibi zaman, güvenlik ve bütçe olarak da bizleri yorar.


Çoğumuzun bilmediği bir diğer konu ise; elektrikle çalışan aletlerin fişten çekilmesi bile çoğu zaman yeterli olmayacaktır. Fişi çektim artık bir şey olmaz cümlesi ne yazık ki yanlıştır. Çünkü bu aletlerin içerisinde kapasitörler bulunur. Bu kapasitörler yıllarca elektrik prizine takmasanız dahi cihazın içerisinde bahsetmiş olduğumuz uzun yıllar elektrik depolaması yapabilir.

Sadece elektrik akımları, sağlık açısından güvenliğimiz değil, yanlış yaptığımız tamirler bütçe olarak da düşünülenden fazla boyutlara ulaşabilir. Cihazlarda bulunan en küçük parçalardan biri olan bir vidayı düşünelim. Hatalı onarımla vidada oluşan yalama, vidanın yerleşmesini bozacak ve servise gidildiğinde normalde olan bütçenizden daha büyüklere neden olabilir. Dediğimiz gibi daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için Namık Kemal Arçelik Servisi’ni çağırıyoruz ve tüm teknik arıza ve sorunlarımızı unutuyoruz.