GenelMobil

Akıllı telefonununuz çalınmadan önce bunu yapın

Cep telefonları artık sadece cep telefonu, adeta cep bilgisayarı. İnternet, oyun, mailleşme gibi her türlü hareket artık cepten yapılabiliyor. Bu da otomatik olarak cep telefonu fiyatlarını artırıyor ve hırsızlığa karşı bir cazibe haline getiriyor. Zaten son zamanlarda cep telefonu hırsızlıkları oldukça arttı.

Telefonunuz çalınmadan önce yapabileceğiz birkaç küçük yöntemle büyük olasılıkla telefonunuzun yerini tespit edebilir veya telefonunuzu kullanıma kapatabilirsiniz.

android cihaz yöneticisi


Eğer Apple işletim sistemi IOS kullanan bir cihazınız varsa My iphone adlı uygulama oldukça yardımcı olabilir. Kayıp veya çalıntı telefonunuzu bu uygulama ile bulabilirsiniz.

Android İşletim Sistemli bir telefonunuz varsa cihaz yöneticisi ayarlarından cihazınızın yerini belirleyebilirsiniz. Uzaktan kilitlenme ayarı da androidde mevcuttur. Cihaz yöneticisi Android 2.2 den sonra kullanılmaya başlanmıştır. Android cihaz yöneticisini Google Play’de aratıp bulabilir ve telefonunuza kurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google hesabınız ile giriş yapıp kilitleme ve silme ayarlarını yapmanız.

This Post Has One Comment

  1. Tayfun Erkıran Reply

    Bir arkadaşımın başına böyle bir olay gelmişti. Dikkatli ve temkinli olmakta fayda var. Keşke yazıyı daha önce görseydim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.