iletişim bilgileri http://iletisimbilgileri.org//iletişim bilgileri

+30 ile başlayan numaradan arandıysanız.

Merhaba , az önce +30 lu bir numaradan arandım. Çağrı süresi o kadar kısaydı ki 1 saniye bile çalmadan numara görünüp kapandı. Numaraya geri dönüş yapacaktım ki internette bir araştırayım bu +30 lu numara nerenin koduymuş, hangi ülkeye aitmiş. Kısa bir araştırma yaptıktan sonra bu aramanın dolandırıcılık olduğunu anladım. Sistem tam olarak şöyle işliyor, bilmeyenler için anlatayım :


Öncelikle eğer yurtdışında akrabanın, yakınınız vs yoksa bu numaralara geri dönmeyin, işi olan bir daha arasın. Bu numaralar çeşitli programlar aracılığıyla dolandırıcılar tarafından kullanılıyor. Telefonunuza çağrı geldiğinde siz daha  numarayı görene kadar çağrı kapanıyor. Siz de merak ediyorsunuz doğal olarak ve geri aradınız diyelim. Çok kısa bir zamanda çok hızlı bir şekilde bakiyeniz azalmaya başlıyor ve faturaya yansıyor. Faturanızda da yurtdışı arama olarak görünüyor. Bir şekilde bu numara size kod gönderip bakiyenizden tl düşmesine onay alıyor. Arama olduğunda da aktif hale geliyor.

+30 ve +35 gibi başlaya numaralar Yunanistan, Nijerya, Arnavutluk gibi ülkelerin alan kodları. Tekrar söyleyeyim bu numaralara geri dönüş yapmadan önce 10 kere düşünün.

49 Yorumlar

 1. Beni de iki gündür arıyorlar Yunanistan yazıyor +30 ile başlıyor ikisinde ayrı ayrı nolar

 2. engelliyorum baska numaralardan yine ariyorlar türkce konusuyorlar

 3. vappsattan gorusmede sıkıntı dogarmı

 4. Teşekkür Eden Birisi

  Çok teşekkür ederim beni de 2 farklı numaradan aradılar 2 sinide engelledim iyiki araştırmışım geri dönecektim az daha

 5. Aynen +30 numara aradı bende bi araştırayım dedim.

 6. Abdul muttalib bin ama talip. Uyarmi

  Güvenliğini saglayamadigin bir oporotor sorumluluğunun patronları bogazinizdan çocuklarınızın boğazlarından ciğerleri dokulsun oduyoruz biz enayiyiz yaa allah belanizi versin

 7. İşi olan tekrar arasın arkadaşlar kesinlikle dönmeyin

 8. +30 699 530 1245l
  Gecenin 2.30 da aramis tobe tobe ya

 9. Çok teşekkür ederim

 10. Ben sabah yedi gibi uyandim bi baktim telimi +30 699 530 1290 diye bi tel nosu aramis

 11. Hüseyin, Antalya

  kesinlikle cevap vermeyin, mesaj göndermeyin, çağrı bile atmayın. hemen sizi bir sosyal eğlence sitesine üye yapıyorlar ve eğer ki özellikle faturasız hat kullanıyorsanız , aranmadan sonraki ilk tl yüklemenizde 1 yıllık abonelik ücreti olan 17 tl hesabınızdan tahsil ediliyor.
  ABONELİĞİ İPTAL ETMEK İÇİN mutlaka kullandığınız telefon distribitörünü( turkcell, avea, vodafone..)herneyse arayın ve iptal edin. benim başıma geldi.Yunanistandaki bir arkadaşım arıyor sandım mesaj gönderdim ve iş işden geçti.

 12. +30 699 530 12 74 az önce aradı önce google dedeye soralım dedik bizim gibi çokmuş meğer

 13. Yavuz İstanbul

  Gavurun dölü bı daha aramadı. İnşallah arar bak ben ona ne ediyom

 14. Çok teşekkürler..

 15. +30 699 476 7813 bu numara beni de aramış arkadaşlar bu numaraya denk gelen varmı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0,659