iletişim bilgileri http://iletisimbilgileri.org//iletişim bilgileri

+30 ile başlayan numaradan arandıysanız.

Merhaba , az önce +30 lu bir numaradan arandım. Çağrı süresi o kadar kısaydı ki 1 saniye bile çalmadan numara görünüp kapandı. Numaraya geri dönüş yapacaktım ki internette bir araştırayım bu +30 lu numara nerenin koduymuş, hangi ülkeye aitmiş. Kısa bir araştırma yaptıktan sonra bu aramanın dolandırıcılık olduğunu anladım. Sistem tam olarak şöyle işliyor, bilmeyenler için anlatayım :


Öncelikle eğer yurtdışında akrabanın, yakınınız vs yoksa bu numaralara geri dönmeyin, işi olan bir daha arasın. Bu numaralar çeşitli programlar aracılığıyla dolandırıcılar tarafından kullanılıyor. Telefonunuza çağrı geldiğinde siz daha  numarayı görene kadar çağrı kapanıyor. Siz de merak ediyorsunuz doğal olarak ve geri aradınız diyelim. Çok kısa bir zamanda çok hızlı bir şekilde bakiyeniz azalmaya başlıyor ve faturaya yansıyor. Faturanızda da yurtdışı arama olarak görünüyor. Bir şekilde bu numara size kod gönderip bakiyenizden tl düşmesine onay alıyor. Arama olduğunda da aktif hale geliyor.

+30 ve +35 gibi başlaya numaralar Yunanistan, Nijerya, Arnavutluk gibi ülkelerin alan kodları. Tekrar söyleyeyim bu numaralara geri dönüş yapmadan önce 10 kere düşünün.


39 Yorumlar

  1. Beni de iki gündür arıyorlar Yunanistan yazıyor +30 ile başlıyor ikisinde ayrı ayrı nolar

  2. engelliyorum baska numaralardan yine ariyorlar türkce konusuyorlar

  3. vappsattan gorusmede sıkıntı dogarmı

  4. Teşekkür Eden Birisi

    Çok teşekkür ederim beni de 2 farklı numaradan aradılar 2 sinide engelledim iyiki araştırmışım geri dönecektim az daha

  5. Aynen +30 numara aradı bende bi araştırayım dedim.

  6. Abdul muttalib bin ama talip. Uyarmi

    Güvenliğini saglayamadigin bir oporotor sorumluluğunun patronları bogazinizdan çocuklarınızın boğazlarından ciğerleri dokulsun oduyoruz biz enayiyiz yaa allah belanizi versin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu yazı da ilginizi çekebilir !

Diriliş Ertuğrul film seti nerede,nerede çekiliyor

Trt Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor, diriliş ertuğrul film seti nerede, diriliş ertuğrul dizisi çekim yeri ...